Uudised

Greenkeeping’u sügistalvised tööd meie Park-väljakul (vol 2. Metsaalused ja haljastus)

Meie Greenkeeping´u sügistalviste tööde ülevaate esimeses osas rääkisime Park-väljaku tiikide süvendamisest ja puhastamisest. Täna räägime töödest meie väljaku metsaaluste korrastamisest ja istutustöödest.

Niitvälja Park-väljaku oluliseks eeliseks on hooldatud ja korrastatud metsaalused. Hooaja küsitluse tulemuste põhjal pidas 91% Niitvälja mängijatest oluliseks metsaaluste puhastamise ja korrastamise töid ning 84% istutuse ja haljastuse töid. Looduses peab kõik tasakaalus olema, mistõttu tegeleme samaaegselt nii metsaaluste korrastamise kui ka istutustöödega.

Metsaalused

Jätkame eelmisel talvel alustatud viimaste, otseselt mitte mängus olevate alade puhastamist ja korrastamist. Freesime kännud välja ja tasandame puhastatud metsaalused.

Olulisemad muutused:

  • Esimene rada ja kaheksanda raja üleminek üheksandale – tiigiäärse võsa puhastamine avab vaate korrastatud tiikidele.
  • Kolmanda, neljanda ja viienda raja vahele jääv ala.
  • Viienda ja kuueteistkümnenda griini vahele jääv ala.
  • Kümnes rada – kogu ala mis jääb griini ja kaheksanda raja vahele on puhastatud. Tiik süvendatud.
  • Seitsmeteistkümnenda ja kümnenda raja vahele jääv ala.

Haljastus- ja istutustööd

Meie väljaku nimi on Park-väljak. Oleme alustanud puude istutamist lagedamatele aladele. Kui esialgu oli plaanis istutada kuni 100 istikut, siis tänaseks on istutatud kokku juba 376 hariliku männi istikut. Istutustöid on tehtud Park-väljaku 1., 2., 3., 9., 17. ja 18. rajal ning ka PAR20-väljakul.

Kui soovid teada rohkem Greenkeeping´u sügistalvistest töödest, siis Park-väljaku tiikide süvendamise ja puhastustöödest saab lugeda SIIT.